Čtvrtek, 24 listopadu, 2022
spot_img

6 tipů pro pronájem skladu a skladovacích prostor

- Reklama -spot_img

Ať už hledáte nový sklad, nebo chcete rozšířit stávající, musíte se držet několika základních pravidel. Ty vám pomohou najít místo, které pro vás bude z dlouhodobého hlediska vyhovující a poroste s vámi a vaší firmou.

1.   Přemýšlejte o půdorysu

Nehleďte pouze na metry čtvereční, ale dobře přemýšlejte o prostoru jako o celku. Kubické rozměry přidávají do výpočtů výšku stropu a mohou vám dát představu o tom, kolik místa máte na svislé stohování položek. Také si udělejte dobrou představu, kde bude co stát a jaký bude ve skladu prostor k manévrování. Může se stát, že sice pronajmete papírově velký sklad, ale jeho užitná plocha se ve výsledku smrskne a nebude vám vyhovovat.

2.   Zvažte, co vaše zboží potřebuje

Ne všechny sklady jsou ideální pro všechny druhy zboží. Pokud skladujete předměty, které jsou vysoce citlivé na teplotu, vlhkost nebo prach, budete muset hledat sklady, které poskytují kvalitní klimatizaci. Vysoce hořlavé předměty budou z důvodu bezpečnosti vyžadovat sofistikované systémy hašení. Stejně tak elektronika bude vyžadovat čistší prostředí, než stohy palet.

3.   Zamyslete se nad vybavením

Zjistěte, jaké jsou rozměry vašeho potřebného vybavení, kolik váží a pokud je něco elektrické, jaké je požadované napětí. Mít tyto informace po ruce vám pomůže zajistit, že si vyberete sklad s kompatibilním vedením a dostatečně velkými dveřmi, do kterých se vejde vaše vybavení.

Tip: Chcete pronajmout sklad bez makléřů, provizí a přímo od majitele? Podívejte se na pronájem skladovacích prostor tou nejjednodušší cestou.

4.   Jaké bude zásobování?

Zvažte vhodnost skladu také z pohledu zaměstnanců a zásobování skladu. Je v okolí dostatek místa pro parkování? Možnost stočit se nákladním autem? Je okolí dobře osvětlené?

5.   Provozní náklady skladu

Než podepíšete smlouvu o pronájmu skladu, ujistěte se, že máte jasnou představu o všech provozních nákladech. Zjistěte, zda jsou služby a údržba zahrnuty v ceně, nebo zda budete muset tyto výdaje hradit zvlášť. Dejte si pozor, aby vás po podpisu smlouvy nic nepřekvapilo.

6.   Průzkum okolí

Než sklad pronajmete, udělejte si důkladný průzkum okolí. Je dobře dostupný vám i zaměstnancům? Je kam si v okolí zajít na oběd, kde zaparkovat? Najdou vás dobře řidiči zásobování? To jsou všechno otázky, na které si musíte odpovědět ještě předtím, než se do pronájmu nebytových prostor pustíte a uvážete se smlouvou.

Nejnovější články

spot_img

Další články z rubriky

Různé druhy hypoték pro mladé

Zvažujete hypotéku pro mladé a nevíte, zda zvolit státní hypotéku, nebo hypotéku od banky?...

Proč investovat do aplikací?

Peníze jsou cenná komodita, které se člověk vzdává poměrně nerad. A tak musí mít...

Je krátkodobá půjčka vždy drahá?

Na trhu finančních služeb existují dva hlavní produkty. Patří mezi ně úvěr a půjčka....

Reklamní předměty už nejsou jen kalendáře a propisky: pronikněte do světa těch originálních

S reklamními předměty se určitě setkala naprostá většina lidí. Propisky, bloky, diáře, fixy a...