Středa, 8 prosince, 2021

Změny 2021: OČR se prodlouží o příbuzných se budete moci starat déle

- Reklama -

Postarat se o nemocné rodiče či jiných příbuzných s vážnými diagnózami by mělo být jednodušší. V příštím roce začne Sociální pojišťovna vyplácet takzvané dlouhodobé ošetřovné. Původně měl být tento institut zaveden od 1. ledna 2021, parlament však jeho účinnost posunul až na začátek dubna.

Důvodem posunutí účinnosti zákona o tři měsíce je pandemie Covidu-19. „V současné krizové situaci v souvislosti se šířením nákazy koronavirus Sociální pojišťovna a zhotovitelé informačních systémů přesunuly všechny personální kapacity do řešení problematiky pandemických dávek,“ zdůvodnila pojišťovna.

Zákon dosud znal jen krátkodobé ošetřovné, lidově nazývané očeerka. Pokud vám onemocní dítě, zůstanete s ním pár dní doma a Sociální pojišťovna vám vyplatí z nemocenského pojištění takzvané ošetřovné. Totéž platí, pokud onemocní váš manžel nebo manželka, případně rodič. Maximální počet dní, během nichž může nemocensky pojištěná osoba ošetřovat svého příbuzného, ​​je podle zákona v současnosti deset.

Nejnovější články

Další články z rubriky

Prodej firem aneb v kterých oborech začít podnikat?

V demokraticky nastavených státech vždycky platilo, že jediným spolehlivým zdrojem obrovského bohatství je podnikání. Chcete-li...

Když uděláte chlebodárci škodu

Pojištění už dávno nepatří mezi nevítané produkty, které by mělo obtěžující a nevýznamný charakter....

Posuňte svoji firmu na novou úroveň s těmito aplikacemi

Rozvinou efektivitu práce a lepší správu času ve vaší firmě vám pomohou právě tyto...

Nakoupil, a co dál? Tipy, jak pracovat se zákazníkem po nákupu

Analýzy opakovaně potvrzují, že si obchodníci stále více uvědomují potenciál k růstu, který nabízí...