Úterý, 18 ledna, 2022

Citrín do vašeho života vnese slunce

- Reklama -

Název citrín evokuje náš český citrón, nicméně úplně původně pochází z francouzštiny. Skutečně se odkazuje k tomuto ovoci, jak by se vzhledem k charakteristické barvě dalo očekávat. Francouzsky se totiž citrón řekne jednoduše „citron“.

Optimistická žlutooranžová barva v sobě symbolicky skrývá výraznou energii. Podle zastánců esoteriky je dokonce citrín schopen negativní energii transmutovat, tedy přeměňovat. Jinými slovy ji neabsorbuje, a protože v něm není naakumulována, kámen se tedy nemusí čistit.

Tento minerál symbolicky funguje jako slunce, které doslova rozzáří váš domov, ale i srdce. Využít proto můžete jakoukoli jeho podobu, ať se rozhodnete kámen nosit jen tak nebo se vám líbí vsazen do podoby šperků.

Citrínové šperky přitahují zájem klenotníků už tisíce let. Mocnou energii jsou prý schopny svému nositeli předat hlavně při přímém kontaktu na holé kůži. Proto bývají někdy doporučovány hlavně citrínové náramky, nicméně zvolit si můžete i jakékoli jiné provedení klenotu. Které bude to vaše?

Nejnovější články

Další články z rubriky

Reklamní předměty už nejsou jen kalendáře a propisky: pronikněte do světa těch originálních

S reklamními předměty se určitě setkala naprostá většina lidí. Propisky, bloky, diáře, fixy a...

Citrín do vašeho života vnese slunce

Název citrín evokuje náš český citrón, nicméně úplně původně pochází z francouzštiny. Skutečně se...

Prodej firem aneb v kterých oborech začít podnikat?

V demokraticky nastavených státech vždycky platilo, že jediným spolehlivým zdrojem obrovského bohatství je podnikání. Chcete-li...

Když uděláte chlebodárci škodu

Pojištění už dávno nepatří mezi nevítané produkty, které by mělo obtěžující a nevýznamný charakter....