Středa, 23 listopadu, 2022
spot_img

I díky restauracím v problémech zažili nástup jako ze snu

- Reklama -spot_img

O úspěchu či neúspěchu rozhodují několik faktorů. Občas odvaha, občas štěstí, občas promyšlený a naplánovaný postup. Platilo to iv roce 2020, který se do historie zapíše jako pandemický. Právě pandemie nového koronavirus poznamenala výrazným způsobem i byznys. Velké části podnikatelů přinesla ztráty, ale pro jiné i příležitosti a nečekaný růst. INDEX vybral sedm podnikatelů a šéfů firem, kterým se dařilo a dalších sedm, kteří na tento rok nebudou vzpomínat v dobrém. A nejen pro koronu.

Pokud se někdo nemůže během koronakrízy stěžovat na nedostatek byznysu, tak jsou to služby na donášku jídla. Restaurace na jaře i na podzim fungují v omezeném režimu a jednou z mála možností, jak se dostat k zákazníkům, je rozvoz objednávek.

Wolt je finská společnost, která si lepší startovní pozici na novém trhu nemohla přát. Na Slovensko přišla v polovině září loňského roku. Začala Bratislavou, na jaře přidala Košice a v říjnu Trnavu. Slovenský Řím je celosvětově stým městem, ve kterém Wolt působí.

Více restaurací i kurýrů
Za první rok fungování Wolt výrazně zvýšil počet restaurací, se kterými spolupracuje. Oproti původním 80 provozům pokrývá například v Bratislavě už 330 restaurací.

Šéf Woltu pro Česko a Slovensko Jan Foret říká, že se jim daří dodržovat cíle v oblasti kvality servisu. „Tedy doručovat zákazníkům jídlo v průměru do 30 minut a udržet čas odpovědí zákaznické podpory na jedné minutě.

Nejnovější články

spot_img

Další články z rubriky

Různé druhy hypoték pro mladé

Zvažujete hypotéku pro mladé a nevíte, zda zvolit státní hypotéku, nebo hypotéku od banky?...

Proč investovat do aplikací?

Peníze jsou cenná komodita, které se člověk vzdává poměrně nerad. A tak musí mít...

Je krátkodobá půjčka vždy drahá?

Na trhu finančních služeb existují dva hlavní produkty. Patří mezi ně úvěr a půjčka....

Reklamní předměty už nejsou jen kalendáře a propisky: pronikněte do světa těch originálních

S reklamními předměty se určitě setkala naprostá většina lidí. Propisky, bloky, diáře, fixy a...