Čtvrtek, 24 listopadu, 2022
spot_img

Koronavirus ve světě: Zmutovaný koronavirus pronikl na Island a do Jižní Ameriky

- Reklama -spot_img

Koronavirus ve světě
Celkový počet potvrzených případů: 82 124 644
Počet vyléčených: 58 107 717
Počet úmrtí: 1 792 035

Koronavirus v Česku
Celkový počet potvrzených případů: 685 202
Počet vyléčených: 576 499
Počet úmrtí: 11 302
Česko zaznamenalo během pondělí 10 811 nových případů koronavirus SARS-CoV-2 a 61 úmrtí ve spojitosti s onemocněním COVID-19, informoval v úterý zpravodajský server iROZHLAS.cz.

Za jeden den přibylo v nemocnicích téměř 500 lidí, píše uvedený zdroj. V současnosti je podle údajů českého ministerstva zdravotnictví 5395 pacientů v nemocnicích v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Index rizika protiepidemických systému PES zůstává už třetí den na třetím stupni a zjednodušené reprodukční číslo viru R0 kleslo na 0,85.

Údaje z posledních dnů však nejsou „příliš reprezentativní“, uvádí iROZHLAS.cz s odvoláním na ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) Ladislava Duška a epidemiologie Romana Prymulu.

Čtyři české kraje dělí od nejpřísnějšího – pátého – stupně jen jeden bod. Jsou to Liberecký, Královéhradecký, Pardubický a Zlínský kraj.

Koronavirus v Rusku
Celkový počet potvrzených případů: 3 105 037
Počet vyléčených: 2 496 183
Počet úmrtí: 55 827
Rusko připustilo, že počet úmrtí na koronavirus v zemi je více než trojnásobně vyšší, než oficiálně hlásilo.

Podle nových údajů v zemi na infekci zemřelo 186 tisíc lidí. Dosud Rusko oficiálně hlásilo zhruba 55 tisíc obětí. Znamená to, že ve skutečnosti je v zemi třetí nejvyšší počet úmrtí na koronavirus po USA a Brazílii. Informuje o tom portál news.sky.com.

Ruský statistický úřad Rosstat uvedl, že počet úmrtí v zemi se během ledna až listopadu letošního roku meziročně zvýšil o 229 700.

Ruská vicepremiérka Tatiana Golikova se vyjádřila, že „více než 81 procenty“ se na této zvýšené úmrtnosti podílelo onemocnění COVID-19, což znamená, že během uvedeného období v Rusku na koronavirus zemřelo více než 186 tisíc lidí.

Vyjádření vicepremiérka se však zatím neodrazil v ruských oficiálních údajích o počtu obětí pandemie.

Koronavirus v Nizozemsku
Celkový počet potvrzených případů: 58 725
Počet vyléčených: 40 703
Počet úmrtí: 859
Nizozemsko zaznamenalo letos nejvyšší počet úmrtí od konce druhé světové války. Přispěla k tomu pandemie nového koronavirus, uvedl ve čtvrtek nizozemský národní statistický úřad (CBS), který cituje agentura Reuters.

Do minulého týdne v této zemi se 17 miliony obyvatel zaregistrovali 162 000 úmrtí, což je o 13 000 více než je běžný průměr.

Během první vlny pandemie – od začátku března do začátku května – zemřelo o 9000 osob více, než obvykle. Dalších 6000 nadbytečných úmrtí Holandsko zaznamenalo od začátku druhé vlny, která propukla v polovině září. Během většiny ostatních týdnů byl podle CBS počet úmrtí nižší než obvykle.

V Holandsku se koronavirus SARS-CoV-2 dosud nakazilo 770 400 lidí a v souvislosti s onemocněním COVID-19 úřady zatím hlásí 11 042 obětí. Skutečný počet infikovaných a úmrtí však bude pravděpodobně výrazně vyšší, protože během prvních měsíců pandemie bylo provedeno málo testů a testování pouze těžce nemocní pacienti.

Koronavirus v Irsku
Celkový počet potvrzených případů: 86 894
Počet vyléčených: 23 364
Počet úmrtí: 2 205
S očkováním populace proti koronavirus začaly už i v Irsku. Během uplynulého víkendu přišla do země zásilka s vakcínami od společností Pfizer a BioNTech a v úterý v nemocnici St. James v Dublinu jako první zaočkovali 79-letou Annie Lynch.

„Podobně jako všichni ostatní, i já jsem čekala na vakcínu a opravdu mám pocit, že nyní je kolem nás trochu víc naděje,“ řekla očkovaná pacientka.

Irské úřady plánují od ledna očkovat 40 tisíc lidí týdně. Přednost budou mít starší lidé v pečovatelských domovech a zdravotničtí pracovníci v první linii.

Koronavirus na Islandu
Celkový počet potvrzených případů: 5 736
Počet vyléčených: 5 566
Počet úmrtí: 28
Na Islandu zaznamenali 13 případů nákazy novou, nakažlivější, mutací koronavirus SARS-CoV-2, kterou objevili nejprve v Británii. Informovala o tom v úterý agentura DPA.

Nejnovější články

spot_img

Další články z rubriky

Různé druhy hypoték pro mladé

Zvažujete hypotéku pro mladé a nevíte, zda zvolit státní hypotéku, nebo hypotéku od banky?...

Proč investovat do aplikací?

Peníze jsou cenná komodita, které se člověk vzdává poměrně nerad. A tak musí mít...

Je krátkodobá půjčka vždy drahá?

Na trhu finančních služeb existují dva hlavní produkty. Patří mezi ně úvěr a půjčka....

Reklamní předměty už nejsou jen kalendáře a propisky: pronikněte do světa těch originálních

S reklamními předměty se určitě setkala naprostá většina lidí. Propisky, bloky, diáře, fixy a...