Středa, 12 ledna, 2022

V Argentině spustily očkování ruskou vakcínou Sputnik V

- Reklama -

Distribuovaly téměř 300 000 dávek vakcíny.
V Argentině se v úterý začalo očkování proti novému koronavirus ruskou vakcínou Sputnik V. Po Bělorusku se tak Argentina stala druhou zemí na světě kromě Ruska, která se rozhodla očkovat své obyvatelstvo touto vakcínou.

Téměř 300 000 dávek

Očkovací kampaň začala simultánně ve všech argentinských provinciích, do kterých bylo distribuováno téměř 300 000 dávek vakcíny, informovala agentura DPA.

Prioritně jsou očkování zdravotníci, kteří stojí v první linii boje proti novému koronavirus. Následovat budou učitelé, chronicky nemocné osoby a občané nad 60 let. Očkování je bezplatné a dobrovolné.

V této zemi se nakazilo už přes 1,5 milionu lidí a 43 000 zemřelo.

Jen několik hodin před Argentinou masové očkování ruskou vakcínou odstartovalo v Bělorusku.

Argentina vyjednává io jiných vakcínách

Argentina je v pořadí čtvrtou latinskoamerickou zemí, která začala s očkovací kampaní. Mexiko, Kostarika a Chile však používají jiné vakcíny, ne ruský Sputnik V.

V průběhu ledna a února by měla Argentina se 45 miliony obyvatel dostat od Ruska dalších 19,7 milionu dávek vakcíny, která se podává dvakrát.

Argentinská vláda kromě toho dostane i vakcíny od britské společnosti AstraZeneca a vyjednává io dodávkách přípravku od firem Pfizer a BioNTech.

Rusko bylo v srpnu první zemí, která ohlásila registraci vakcíny nazvané po sovětské družici Sputnik V. Učinilo tak však ještě před ukončením klinických testů.

Západní a někteří ruští odborníci zpochybnili tuto rychle připravenou vakcínu, přičemž kritici ji označují za nástroj k posílení geopolitického vlivu Ruska, poznamenává AFP.

Nejnovější články

Další články z rubriky

Reklamní předměty už nejsou jen kalendáře a propisky: pronikněte do světa těch originálních

S reklamními předměty se určitě setkala naprostá většina lidí. Propisky, bloky, diáře, fixy a...

Citrín do vašeho života vnese slunce

Název citrín evokuje náš český citrón, nicméně úplně původně pochází z francouzštiny. Skutečně se...

Prodej firem aneb v kterých oborech začít podnikat?

V demokraticky nastavených státech vždycky platilo, že jediným spolehlivým zdrojem obrovského bohatství je podnikání. Chcete-li...

Když uděláte chlebodárci škodu

Pojištění už dávno nepatří mezi nevítané produkty, které by mělo obtěžující a nevýznamný charakter....