Středa, 19 ledna, 2022

Ruský mnich popírá Covid-19, je obviněn z navádění na sebevraždy

- Reklama -

Ortodoxní mnich Mnich vyzýval své následovníky, aby nerespektovali nařízení.
Ruská policie v úterý zadržela mnicha, který kritizuje Kreml i Ruskou pravoslavnou církev a popírá existenci koronavirus.

Dříve během noci se policisté dostali do konfliktu s podporovateli otce Sergeje v klášteře ve městě Sredneuralsk nedaleko Jekatěrinburgu.

Podněcování k sebevraždě

Mnicha následně letecky převezen do Moskvy, kde měl soud odsouhlasit jeho zatčení. Úřady ho obvinili z podněcování k sebevražedným skutkům, neboť v kázáních vyzýval svých podporovatelů, aby „zemřeli za Rusko“.

Když se virus na jaře v Rusku poprvé objevil, 65-letý mnich odmítal jeho existenci a vládní snahy o zastavení šíření onemocnění COVID-19 označil za „Satanův elektronický tábor“.

Vakcíny jako součást čipování

Vakcíny, které vědci na celém světě vyvíjejí s cílem zastavit pandemii, jsou podle něj součástí globální snahy o ovládání lidí prostřednictvím čipů.

Mnich, který vyzýval své následovníky, aby nerespektovaly vládní nařízení, se ukrýval v klášteře nedaleko Jekatěrinburgu, který před lety sám založil.

Ve videu, které zveřejnil ještě v červenci, označil otec Sergej prezidenta Vladimira Putina za „zrádce vlasti“, který slouží satanistické „světovládě“ a patriarchy ruské pravoslavné církve Kirilla a dalších významných duchovních nazval „kacíři“, jejichž třeba „svrhnout“.

Panel ruské pravoslavné církve v Jekatěrinburgu ho za porušení církevních pravidel zbavil kněžství, ale on rozhodnutí odmítl a ignoroval policejní předvolání.

Nejnovější články

Další články z rubriky

Reklamní předměty už nejsou jen kalendáře a propisky: pronikněte do světa těch originálních

S reklamními předměty se určitě setkala naprostá většina lidí. Propisky, bloky, diáře, fixy a...

Citrín do vašeho života vnese slunce

Název citrín evokuje náš český citrón, nicméně úplně původně pochází z francouzštiny. Skutečně se...

Prodej firem aneb v kterých oborech začít podnikat?

V demokraticky nastavených státech vždycky platilo, že jediným spolehlivým zdrojem obrovského bohatství je podnikání. Chcete-li...

Když uděláte chlebodárci škodu

Pojištění už dávno nepatří mezi nevítané produkty, které by mělo obtěžující a nevýznamný charakter....